مشاهده
0 +

فلش کارت حروف الفبای فارسی یک روش آموزشی برای نوآموزان و کودکانی هست که در حال یادگیری حروف الفبای فارسی و کلمه‌سازی هستند. ابتدا شما فایل فلش کارت را دانلود و پرینت بگیرید و در ادامه این مطلب چند روش برای بازی با فلش کارت‌ها و آموزش الفبای فارسی داریم.

فلش کارت حروف الفبای فارسی یکی از ابزارهای آموزشی ساده و همه منظوره هست. در این مطلب یک فایل از فلش کارت‌های حروف الفبای فارسی مناسب برای دانش آموزان کلاس اولی ابتدایی/ دبستان و دوره پیش دبستانی برای دانلود موجود است.در فلش کارت حروف الفبای فارسی برای هر حرف الفبای فارسی از شکل مناسب صدای آن حرف استفاده شده است تا آن حرف و نشانه را معنی دار کند.

 

برای دانلود فلش کارت حروف الفبای فارسی اینجا کلیک کنید.

 

در ادامه دلایلی بیان می‌شود تا بیشتر با لزوم استفاده از فلش کارت برای آموزش و یادگیری دانش آموزان در هر مقطع تحصیلی آشنا شوید:

چرا باید از فلش کارت در آموزش استفاده کرد؟

با توجه به نظریه هوش چندگانه هوارد گاردنر در هر کلاس درسی می‌توان دانش آموزانی با هوش های یادگیری مختلفی داشت. بنابراین این روزها خیلی از مدارس از برنامه هوش چندگانه در روش‌های تدریس خود استفاده می‌کنند. معلمین باید در هر کلاس درسی با توجه به انواع سبکهای یادگیری دانش آموزان از روش‌های مختلف آموزشی استفاده کنند.( قبلا در شید شاد در مطلب سبک یادگیری به 10 روش مختلف سبک یادگیری کودکان اشاره شد). برای دانش آموزانی که یادگیری بصورت بصری دارند، استفاده از فلش کارت خیلی مهم هست. فلش کارت های رنگی و زیبا با طراحی جذاب تاثیر بسیاری بر روی دانش آموزان با هوش بصری دارد.فلش کارت حروف الفبای فارسی منبع بسیار خوبی برای نوآموزانی هست که در حال یادگیری و آموزش حروف الفبای فارسی هستند.

بعد از دانلود فلش کارت حروف الفبای فارسی آنها را با پرینتر رنگی چاپ کنید. برای آشنایی کودک با کلمه نویسی کارتهای حروف الفبای فارسی در اختیارشان قرار دهید و بخواهید هر کلمه‌ای که شما نام می‌برید، حروف آنرا کنار هم بچیند و کلمه بسازد.

چند پیشنهاد برای استفاده از فلش کارت حروف الفبای فارسی:

بازی با فلش کارت:

بازی حافظه

  • چند حرف الفبا را بصورت دایره‌ای روی میز بچینید. دانش آموزان یک دقیقه وقت دارند تا آنها را بخاطر بسپارند.
  • کارتها را جمع کنید و بخواهید تا در مدت 2 دقیقه هر حرفی که در خاطرشان مانده بر روی کاغذ بنویسند.

بازی پیدا کردن حروف

  • اگر بازی را در کلاس درس اجرا می‌کنید، فلش کارت ها را دور تا دور کلاس بچسبانید. یکی از دانش آموزان را صدا بزنید و بخواهید هر حرفی که شما اشاره می‌کنید را پیدا کند. بقیه همکلاسی‌ها راهنمایی کنند.

با فلش کارت حروف خیلی بازی‌های مختلفی می‌توان داشت تا بصورت غیر مستقیم مفاهیم آموزشی را به دانش آموزان یاد داد. شما اگر ایده‌ای برای بازی با فلش کارت دارید، خوشحالی می‌شویم آنرا در قسمت نظرات با سایر دوستان شید شاد به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه
  • پاسخ دهید

    من معلم کلاس اولی هستم و یک بازی که با بچه‌ها انجام میدیم اینه که بچه‌های کلاس را 2 دسته تقسیم می‌کنیم و همه در یک ردیف می‌ایستند. من یکی از حروف را با تصویر شی که صدای آن حرف را دارد به بچه‌ها نشان می دم. مثلا حرف “د” را با تصویر “داس” نشان می‌دهم. هر دانش آموزی که زودتر اسم آن کلمه و صدایش را گفت آن فلش کارت را تحویلش می‌دهم. آخر بازی هر گروه که تعداد فلش کارتها بیشتر باشه اون برنده هست.

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi