مشاهده
0 +

چرا دعا کنیم؟ کتاب دعا های من یک کتاب عرفانی و روانشناسی هست که شما والدین به راحتی با خواندن این کتاب می‌توانید درباره خدا با کودکتان صحبت کنید.

چطور با زبان کودکانه درباره خدا، اثر دعا و رسیدن به آرامش باید صحبت کرد؟ با ارتباط اینها ذهن کودک به چه سمتی می‌رود؟ما به شما کتاب دعا های من را معرفی می‌کنیم.چرا ما دعا می‌کنیم؟

در این کتاب بچه‌ها به فکر می‌روند که آن کسی که می‌توان تمام احساسات از ترس، شادی، غم و عصبانیت را در هر زمان با او گفت، همان خدا هست. با زبان کودکانه با بهترین دوست کسی که می‌شنود و ما می‌توانیم با او حرف بزنیم آشنا می‌شوند.کودک بیشتر از هر بزرگسالی به یک تکیه‌گاه قوی و مهربان نیازمند هست. کسیکه همه آرزوهای او را پاسخ دهد. دعا کردن یک قوت قلبی هست و صحبت درباه خدا از کودکی دارای اهمیت بسیاری هست، زیرا ایمان بخشی از مفهوم زندگی هست.

برای انتقال مفاهیم به کودک استفاده از داستان یکی از روش‌ها هست، همان راهی که قرآن از آن استفاده کرده است. با خواندن کتاب دعا های من کودک می‌فهمد که با دعا کردن با خدا صحبت می‌کند و اثرات دعا بر روح و روان او تاثیر گذار خواهد بود. وقتی ترسیده با دعا کردن و کمک خواستن از خدا اعتماد به نفس و قدرت می‌گیرد، وقتی خوشحال هست با دعا کردن و تشکر از خدا احساس رضایت و شادی دست پیدا می‌کند و وقتی عصبانی هست با دعا کردن صبر را یاد می‌گیرد.

مولف کتاب دعا های من مایکلین ماندی هست و مترجم سپیده خلیلی و مریم رزاقی مقدم هستند. انتشارات سروش

بعد از تمام شدن داستان کتاب، سوال پرسیدن را فراموش نکنید. در مطلب تفکر خلاق در کودکان در مورد اهمیت سوال پرسیدن از کودک و تقویت تفکر خلاق صحبت کردیم.البته پرسش کردن به معنی بیان نظرات شخصی خودتان در مورد داستان نیست، بگذارید خود داستان کتاب مفاهیم لازم را انتقال دهد. شما فقط با طرح پرسش‌هایی باید منتظر شنیدن جواب باشید و تمام! هدف این هست که  کودک بیشتر فکر کند.

پیشنهاد میکنیم دو قصه کودکانه درباره خداشناسی به نام‌های چطور خدا را ببینیم؟ و خدا کجا هست؟ را ببینید.

1 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه
  • پاسخ دهید

    دکلمه درموردسلامت وبهداشت ناخون ومو

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi