مشاهده
0 +

بچه ها عاشق انجام کارهای عجیب و شعبده بازی هستند. این آزمایش جالب سوراخ کردن سیب زمینی با نی را انجام دهید تا کودک با فشار هوا بیشتر آشنا شده و یک ترفند جالبی را یاد بگیرد.

با شعبده بازی می‌خواهیم کاری کنیم که نی ما قدرت جادویی پیدا کند و یک سیب زمینی خام را سوراخ کنید.
اول از کودک‌تان یا تماشاگران بخواهید تا با نی سیب زمینی را سوراخ کنند. البته که هر بار که با نی به سیب زمینی ضربه می‌زنند، نی خم می‌شود و موفق نمی‌شوند. حالا نوبت شما هست، با شعبده بازی قدرتی پیدا می‌کنید که با نی شما می توانید سیب زمینی را سوراخ کنید. شعبده بازی همان جادوی علم هست.

چه نیاز هست:

  • سیب زمینی خام بیضی شکل
  • نی

روش آزمایش سوراخ کردن سیب زمینی با نی:

  • ابتدا نی را آماده کنید. اگر نی شما از این مدلها هست که سر آن خم می‌شود، قسمت بالای نی را قیچی کنید تا یک نی صاف داشته باشید.ابتدا اجازه دهید تا کودک نی را در سیب زمینی فرو کند. نی خم می شود.

نی را محکم در دست بگیرید، طوریکه انگشت شصت خود را سر نی قرار دهید. سپس نی را به سرعت و عمود و محکم به پایین و به سمت سیب زمینی فرو آورید.

نی مستقیم از درون سیب زمینی عبور خواهد کرد.

چه اتفاقی افتاد:

فشار هوا رمز این شعبده بازی هست.وقتی ما با نی به سیب زمینی ضربه می‌زنیم هوای داخل نی از سر نی خارج می‌شود و نی خم می‌شود. در حالتی که انگشت شست سر نی قرار می‌دهیم، هوای داخل نی حبس می‌شود و این باعث می‌شود که هوا فشرده شود و هوای فشرده به دیواره‌های نی فشار می‌آورد و نی سفت می‌شود. نی سفت در اثر ضربه به سیب زمینی خم نمی‌شود و شدت ضربه سیب زمینی را سوراخ می‌کند.سوراخ کردن سیب زمینی با نی یک آزمایش جالب و ساده هست تا کودک با فشار هوا بیشتر آشنا شود.

2 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi