مشاهده
14144 +

آموزش ریاضی برای خیلی از کودکان ناامید کننده و برای برخی مهارت آمیز است.اگر کودک شما در درک مفاهیم ریاضی مشکل دارد شما می‌توانید با کارکردن و بالابردن تسلط بر اعداد و درک کردن معانی آن چیزی که یاد می‌گیرد، به او کمک کنید. اضافه کردن فعالیتهای سرگرم کننده در حین انجام تکالیف ریاضی می‌تواند به کودک‌تان کمک کرده تا از ریاضی لذت برده و انگیزه‌ای ایجاد شود برای فراگیری آنچه برای موفقیت در کلاس درس نیاز است.   خواندن داستانهای ریاضی.از کتابهایی استفاده کنید که به کودک‌تان نشان دهد که چگونه ریاضی در زندگی ما نقش دارد و بطور زنده این مسئله را بهتر درک کنند.شعر‌ها و داستانهایی که مورد علاقه کودک‌تان است و مفاهیمی مانند اندازه‌گیری و یا با کمک اشکال موجود مفاهیم هندسی را سعی کنید، آموزش ...

آموزش ریاضی برای خیلی از کودکان ناامید کننده و برای برخی مهارت آمیز است.اگر کودک شما در درک مفاهیم ریاضی مشکل دارد شما می‌توانید با کارکردن و بالابردن تسلط بر اعداد و درک کردن معانی آن چیزی که یاد می‌گیرد، به او کمک کنید.

اضافه کردن فعالیتهای سرگرم کننده در حین انجام تکالیف ریاضی می‌تواند به کودک‌تان کمک کرده تا از ریاضی لذت برده و انگیزه‌ای ایجاد شود برای فراگیری آنچه برای موفقیت در کلاس درس نیاز است.

 

خواندن داستانهای ریاضی.از کتابهایی استفاده کنید که به کودک‌تان نشان دهد که چگونه ریاضی در زندگی ما نقش دارد و بطور زنده این مسئله را بهتر درک کنند.شعر‌ها و داستانهایی که مورد علاقه کودک‌تان است و مفاهیمی مانند اندازه‌گیری و یا با کمک اشکال موجود مفاهیم هندسی را سعی کنید، آموزش دهید.

استفاده از فلش کارتها برای تمرین اصول ریاضی.فلش کارتهایی با عملیات ریاضی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم را به کودک‌تان نشان داده و به رقابت دعوتش کنید.یک بازی ریاضی با این فلش کارت ترتیب داده و بخواهید در سریع ترین زمان محاسبه کرده و جواب را اعلان کند.می‌توانید مشخص کنید در کوتاهترین زمان چند مسئله را می تواند حل کند و یا می‌توانید امتحان کنید چقدر زمان طول می‌کشد تا 10 مسئله را حل کند.

برای هیجان بیشتر هردفعه که بازی را از اول شروع می‌کنید به پیشرفت بهتر و سرعت‌العمل بیشتری تشویقش کنید.

بازی‌های ریاضی با کودک‌تان داشته باشید.این بازی یک راه سرگرم کننده برای آموزش عملیات ریاضی جمع، تفریق، ضرب و تقسیم است.با گچ بر روی پیاده رو یک جدول بکشید و یا با نوارهایی بر روی فرش جدولی بسازید که 10 تا خانه داشته باشد(3 سطر در 3 سطر و یک خانه اضافه در وسط پایین)و اعداد 0 تا 9 را داخل هر خانه یک عدد بنویسید.حالا مسئله ریاضی را بخوانید کودک شما باید داخل خانه‌ای که جواب مسئله است بپرد.برای اینکه کمی شادتر هم شود بعد از اینکه جواب را پیدا کرد داخل خانه، جواب پریده و دستهایش را بهم زده و یا پاها را به زمین بکوبد و با صدای بلند جواب را تکرار کند.

استفاده از اشیایی که در حل مسئله کمک می‌کند.برای اینکه بصورت بصری مسئله ریاضی را حل کند از اشیایی مانند لوبیا، گیره کاغذ،لگوها… استفاده کنید.

نشان دهید چطوری دو دسته از اشیاء را بوسیله عملیات جمع بهم اضافه می‌کنید و آموزش دهید که تعداد اشیا 2 گروه را برای بدست آوردن جواب نهایی بشمارد.برای عملیات تفریق هم یک گروه از اشیا به تعداد معادل عدد بزرگتر مسئله ریاضی بسازید و بعد به تعداد عدد کمترۀ مسئله ریاضی، از آن کم کنید.حالا بخواهید تعداد باقی مانده را برای بدست آوردن جواب بشمارد.

نکته:هیچ وقت کودک‌تان را بخاطر ضعف در حل مسائل ریاضی مسخره و یا دست نیندازید .عدم حمایت شما نتیجه‌اش بی میلی برای تلاش کودک‌تان خواهد شد.

پیشنهاد می‌کنیم سایر بازی های ریاضی را هم ببینید

1 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه
  • پاسخ دهید

    سلام
    من برای آموزش ریاضی به دخترم این برنامه رو نصب کردم.واقعا عالیه :
    https://goo.gl/drAlXk

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi