مشاهده
4485 +

یک درسی متفاوت از زندگی برای عوض کردن نگاه کودک به انسانهای اطرافش داریم.

 

امروز یک درس متفاوت برای کودکان داریم .این فعالیت بر می‌گردد به سخنی قدیمی که سالیان سال مطرح است .“کتاب را از روی جلد آن قضاوت نکنید.” می‌خواهیم یاد بدهیم که همه ما در هر سنی، نژادی و اندازه‌ای همه با هم برابر هستیم به غیر از آنچه که درون ما است .

برای یاد دادن احساس‌هایی مانند همدلی، شکیبایی، همدردی به کودک‌تان هیچ وقت زود نیست .شما با انجام چنین فعالیتهایی و آموزش در منزل موجب رشد شخصیت و توانایی‌های کودکان می‌شوید .

آموزش و تربیت کودکانچه نیاز دارید:

  • 3-4 عدد پرتقال یا نارنگی یا گریپ فروت.
  • ذره بین.

روش انجام کار:

  • کاسه نارنگی یا پرتقال یا گریپ فروت را جلوی کودک تان گذاشته و بخواهید یکی از آنها را انتخاب کند.
  • وقتی نارنگی را انتخاب کرد.کاسه را کنار گذاشته و از کودک‌تان بخواهید نارنگی را با دقت وارسی کرده، بو کند و نگاه کند. بخواهید با ذره بین دقیق تر شود و اگر نشانه‌ای دارد علامت گذاری کند تا وقتی آن را با بقیه نارنگیهای داخل کاسه قاطی کردید، بتواند آنرا تشخیص دهد.
  • وقتی کودک‌تان بررسی‌هایش را انجام داد نارنگی را داخل کاسه کنار بقیه، برگردانید.
  • بعد از گذشت چند ساعت و یا روز بعد همه نارنگی‌های داخل کاسه را پوست کنید و بخواهید تا کودک‌تان نارنگی‌ که قبلا داشته را پیدا کند.

البته که کودک شما اعتراض خواهد کرد.بخاطر اینکه پوست نارنگی دیگر نیست و او قادر به تشخیص نخواهد بود.

حالا یک فرصت مناسبی است تا یکی از درس‌های مهم زندگی را به کودک‌تان بدهید.توضیح دهید که “شما راست می‌گویی! و همه آدمها هم شبیه نارنگی‌ها هستند.ممکنه از بیرون با یکدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند اما وقتی “پوست کنده می‌شود” همه ما از درون کاملا همانند و یکسان هستیم و بعد از همه اینها آنچه که در مورد نارنگی مهمه این چیزی که در داخل پوستش هست. درسته ؟ و در مورد اشخاص هم آنچه مهمه درون آنها است.”

1 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi