مشاهده
12684 +

کاردستی قلک با بطری یکبار مصرف یک ایده برای آشنا کردن کودکان از استفاده از مواد دوریختنی و یک راه برای آشنایی کودک با پس انداز کردن پول می باشد.

کاردستی قلک با بطری

بهترین سن آموزش سنین پایین در کودکان هست.پس در قالب بازی و سرگرمی مفاهیم اقتصادی را با زبانی ساده و دوست داشتنی به کودکان آموزش دهید.

اگر زمانی هست که دیگر کودک شما باید معنی و مفهوم ارزش پس انداز کردن در مقابل خرج کردن را یاد بگیرد، اگر درخواست‌های منفی شما به کودک‌تان برای خرید کردن او را ناراحت می‌کند این کاردستی قلک هواپیما را با کودکتان درست کنید.شما با دادن پول توجیبی به کودکتان و درست کردن قلک به او مدیریت پول را یاد می‌دهید و نه تنها با پس انداز کردن پول با قلک کودک شما صرفه‌جویی را یاد می‌گیرد بلکه با ساخت کاردستی با مواد دور ریختنی با مفهوم بازیافت و صرفه جویی در استفاده و مدیریت اقتصادی بیشتر آشنا می‌شود.در انتها هم یک هواپیمای بازی دارد.

چه نیاز دارید:

 • بطری پلاستیکی
 • مقوای کاردستی
 • نوار چسب دو طرفه
 • قیچی
 • مداد

روش ساخت قلک با بطری :

کاردستی-هواپیما

شکاف قلک

یک شکاف مستطیلی با طول 3 سانتی متر و عرض حدود 1.5 سانتی متری در یک طرف بطری پلاستیکی درست کنید.این شکاف برای ریختن پول داخل قلک هست.پس امتحان کنید تا مطمئن شوید عرض و طول شکاف به اندازه‌ای هست که بشود یک اسکناس چهارلا را از داخلش رد کرد.

کاردستی-دور-ریختنی

طراحی بدنه هواپیما

2 تکه هم اندازه برای نصف پشت هواپیما بر روی مقوا مانند شکل زیر بکشید.(برای نصف پشت بدنه و سکان هواپیما)

قلک-هواپیما

وصل کردن کاغذ بدنه و سکان

2 تکه را قیچی و با چسب نواری به بطری پلاستیکی وصل کنید.دقت کنید که شیاری که درست کرده بودید باید بر روی مقوا ببرید تا شیار باز باشد.

طراحی و برش موتورها

دو مستطیل با طول حدود 10 سانتی متر و عرض 3 سانتی متر را بر روی مقوا بکشید.اینها قرار هست موتور هواپیمای شما باشد.آنها را قیچی کنید و بصورت لوله، رول کنید و چسب بزنید.بر روی بدنه هواپیما(بطری پلاستیکی) بچسبانید. هر کدام یک طرف.نکته: موتورها را طوری وصل کنید که با زمین در تماس باشند.موتورها همیشه بعنوان پایه برای ثابت نگه داشتن قلک هواپیما هستند.

کاردستی-بطری

ساخت-کاردستی-قلک

طراحی و برش 2 بال

2 مثلث با نوک گرد شده برای بال هواپیما بر روی مقوا بکشید.قیچی کنید و بالای موتورها بچسبانید.نکته: یک نواری بر روی طول لبه مخروط تا بزنید تا راحت‌تر بتوانید به بدنه وصل کنید.

کاردستی-مقوایی

آموزش-صرفه-جویی

طراحی و برش پروانه هواپیما

از در بطری برای درست کردن پروانه هواپیما استفاده کنید.در بطری پروانه هواپیما را ثابت نگه می‌دارد.

ساخت-قلک

قلک-با-بطری

هر جزییاتی که دوست دارید اضافه کنید

کودک شما با کاغذ رنگی می‌تواند پنجره و بال‌های پشت هواپیما درست کند.حتی با خلاقیت چهره صورت بر روی پنجره بکشد.

کاردستی-قلک

 

نمونه های بیشتری از کاردستی با دوریختنی ببینید

 

2 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه
 • پاسخ دهید

  باسلام وخسته نباشید بسییار زیبا و خلاقانه واقعا لذت بردم

 • پاسخ دهید

  سلام خیلی جالب و خلاقانه هست اما کاش بیشتر توضیح میدادید دمش اصلا معلوم نیست چطوری درست شده

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi