7491 +

نقاشی سه بعدی برف بک فعالیت هنری برای آشنایی کودک با فصل زمستان هست. یک روش جالب با خمیر برای نقاشی هست که بچه ها عاشق آن می شوند.

دیدن برف را دوست دارید ؟ اگر آب و هوای امسال نتونست شما رو به آرزوتون برسونه میتونید با ساخت یک کاردستی کمی از این آرزو رو براورده کنید به همراه کودک خودتون یک نقاشی سه بعدی درست کنید که هر دو از این کار لذت ببرید.

در زمان انجام این کاردستی زیبا میتونید با کوچولوتون در مورد آب و هوا صحبت کنید و با مقایسه فصل ها و اجزای مختلف طبیعت ذهن اونو به چالش بکشید . با این کار توانایی های مختلفی در ذهن کودک رشد پیدا میکند.

لوازم مورد نیاز:

  • چسب چوب
  • خمیر ریش تراشیدن
  • کاغذ
  • قلم مو


و حالا شروع کار :

  1. نقاشی آدم برفیبرای اندازه گیری قسمت مساوی چسب چوب و خمیر ریش تراشیدن به کودکتون کمک کنید و مواد و خوب با هم مخلوط کنیند حالا مواد تشکیل دهنده یک برف رویایی آماده است این نقاشی باید یکنقاشی سه بعدی بشه.
  2.  زمانش رسیده که کاغذ و قلم مو رو در اختیار فرزند دلبندتون قرار بدین تا اثر خارق العاده اش رو خلق کنه و اونو تشویق کنید تا مواد رو به تمام جهات پخش کنه.
  3. همزمان که اون مشغول کاره ،باهاش در مورد برف صحبت کنید مثلا بپرسید چه زمانی از آسمان برف میاد؟ هنگام برف چه احساسی داره؟  آیا برف  سخت یا نرم است، گرم یا سرد؟ در مورد آب و هوا های مختلف از جمله آفتاب، باران و تگرگ  با او صحبت کنید. درباره تفاوت ها وشباهت های اب و هواهای مختلف؟ یا اینکه آب و هوای مورد علاقه او چیست؟
  4. وقتی کارش تموم شد ازش بخواید در مورد نقاشیش با شما صحبت کنه ،کجای کارش رو بیشتر دوست داره یا اصلا از این کاردستی لذت برده یا نه این مکالمات باعث تقویت مهارت های گفتاری کوچولوی شما میشه.
  5. صبر کنید تا کاردستیتون خشک شه و شکل ها ثابت شوند و از فرزندتون بخواید اثر هنری خودشو لمس کنه اون حتما کار خودشو دوست خواهد داشت.
  6. با رنگی که ما استفاده کردیم میشه یه روز برفی رو نقاشی کرد ولی با همین روش میتونیم کاردستی های مختلفی رو درست کنیم مثلا با اضافه کردن رنگ قرمز و کمی زرق و برق برای درست کردن یک قلب زیبا برای روز ولنتاین ویا کشیدن حیوانات مختلف و استفاده از رنگ های متنوع برای سه بعدی شدن اونها مثلا یه خرس قهوه ای ،اردک زرد و یا یک بچه گربه نارنجی . 
0 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi