مشاهده
13778 +

فصل تابستان هستیم و اگر برنامه سفر یا گردش کنار دریا داشته باشید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با کودک‌تان کلی صدف جمع آوری کنید.با این صدفها خیلی سرگرمی‌های هدفمند با کودک‌تان می‌توانید، داشته باشید.با ماژیک چشم و ابرو بکشید و آنها را رنگ آمیزی کنید و بازی وانمودی داشته باشید یا بازی‌هایی مانند بازی فکری مهندسی با چیدن صدف‌ها بر روی هم و ساختن برج داشته باشید، تلاش برای حفظ تعادل یکی از چالش‌های این فعالیت است.با رنگ آمیزی آنها آموزش الگوها و الگویابی را دارید و یا برای کودکان نوپا و کوچکتر ریختن صدف‌ها در ظرف و دوباره خالی کردن آنها و تکرار این عمل جالب خواهد بود.خیلی کارهای زیاد دیگری از جمله کاردستی با صدف انجام دهید. در این مطلب ما 13 مورد ایده کاردستی با صدف برای شما دوستان داریم که از با...

فصل تابستان هستیم و اگر برنامه سفر یا گردش کنار دریا داشته باشید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم با کودک‌تان کلی صدف جمع آوری کنید.با این صدفها خیلی سرگرمی‌های هدفمند با کودک‌تان می‌توانید، داشته باشید.با ماژیک چشم و ابرو بکشید و آنها را رنگ آمیزی کنید و بازی وانمودی داشته باشید یا بازی‌هایی مانند بازی فکری مهندسی با چیدن صدف‌ها بر روی هم و ساختن برج داشته باشید، تلاش برای حفظ تعادل یکی از چالش‌های این فعالیت است.با رنگ آمیزی آنها آموزش الگوها و الگویابی را دارید و یا برای کودکان نوپا و کوچکتر ریختن صدف‌ها در ظرف و دوباره خالی کردن آنها و تکرار این عمل جالب خواهد بود.خیلی کارهای زیاد دیگری از جمله کاردستی با صدف انجام دهید.

در این مطلب ما 13 مورد ایده کاردستی با صدف برای شما دوستان داریم که از بازی وانمودی تا نمایش خلاق، آموزش ریاضی، الگویابی، تقویت مهارت حرکتی و خیلی مهارتهای دیگر شما با کودکتان دارید.خیلی از این ایده‌ها مناسب برای هر گروه سنی هست و از کودک، نوجوان و حتی خود شما از انجام آن لذت خواهید برد.

نکته: بعد از جمع آوری صدف از کنار دریا حتما یکبار آنرا خوب شستشو بدهید.اگر هم خواستید صدف‌های آماده را از فروشگاه تهیه کنید.

با کشیدن چشم و دهان یا شکل حیوانات زمینه بازی‌های وانمودی برای کودک‌تان فراهم کنید.

بازی-با-صدف

صدف

برای آموزش رنگها، توالی و الگویابی برای کودکان پیش دبستانی رنگ آمیزی رنگین کمانی داشته باشید. برای رنگ کردن صدفها از آبرنگ رقیق شده استفاده کنید.استفاده از قطره چکان برای رنگ آمیزی در کودکان پیش دبستانی مهارت حرکتی ظریف تقویت می‌شود.

توالی

آخر سر هم صدف‌های رنگی را سوراخ کنید و از داخل آن نخ رد کنید تا آویز رنگارنگ برای اتاقشان درست کنید.

آویز-صدفی

از صدف های رنگ آمیزی شده نقاشی های زیبایی با کلاژ درست کنید.

کلاژ

یا یک اثر هنری با کنار هم چیدن و خلق تصویر داشته باشید.

خلاقیت-با-صدف

در تصویر زیر مگنت با صدف درست کنید.آموزش درست کردن مگنت رو یخچالی را در مطلب کاردستی مگنت با صدف ببینید.

مگنت با صدف

برای درست کردن کاردستی طاوس با صدف از کودک تان باید بخواهید تا دنبال گوش ماهی بگردد.حس پیدا کردن شکل صدف خاصی برای بچه‌ها مثل پیدا کردن گنج لذت بخش هست.

کاردستی-با-صدف-1

خمیر-بازی

با چوب بستنی و صدف آدمک دختر‌ها را درست کنید و نمایش خلاق داشته باشید.

کاردستی-با-صدف-2

فواید بازی با خمیر قبلا مطلب زیاد داشتیم.با رنگ آمیزی صدف حلزون و خمیر بازی شکل حلزون درست کنید.

صدف--

باز خمیر بازی و ساخت گردنبند.آموزش درست کردن گردنبند با صدف اینجا ببینید.

گردنبند-صدفی.jpg--

نظرتان چیه یک قاب عکس با کاردستی کودک‌تان درست کنید.آموزش آنرا در مطلب تزیین قاب عکس با صدف ببینید.

تزیین-قاب-عکس

در نمونه آخر کاردستی با صذف با خرده های صدف و کاغذ رنگی کاردستی های جالبی با صدف درست کنید.

کاردستی-صدف

کار-هنری-با-صدف

2 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi