مشاهده
26480 +

تا حالا فکر کردید که یک آشپزخانه اسباب بازی با کارتن خالی و مقوا درست کنید.شاید برای خرید آشپزخانه اسباب بازی کلی هزینه کنید و از طرفی بعد از مدتی هم مجبور شوید آنرا کنار بگذارید ولی با کارتن و مقوا شما یک فعالیت هنری خلاقانه با کودکتان دارید که در انتها با نتیجه کار کلی زمینه بازیهای تخیلی و وانمودی برای کودک خود ایجاد میکنید. ایجاد زمینه های بازی تخیلی و وانمودی یکی از راههای پرورش خلاقیت کودکان هست با درست کردن آشپزخانه اسباب بازی از این به بعد وقتی شما در آشپزخانه مشغول پخت و پز هستید، کوچولوی شما هم با آشپزخانه مخصوص خودش مشغول میشود و حس مالکیت و اینکه آشپزخانه متعلق به خودش دارد که مثل بزرگترها میتواند در آن رفتار کند، احساس قدرت میدهد. پس در فعالیت ساخت کاردستی با کارتن خالی شما اس...

تا حالا فکر کردید که یک آشپزخانه اسباب بازی با کارتن خالی و مقوا درست کنید.شاید برای خرید آشپزخانه اسباب بازی کلی هزینه کنید و از طرفی بعد از مدتی هم مجبور شوید آنرا کنار بگذارید ولی با کارتن و مقوا شما یک فعالیت هنری خلاقانه با کودکتان دارید که در انتها با نتیجه کار کلی زمینه بازیهای تخیلی و وانمودی برای کودک خود ایجاد میکنید.

ایجاد زمینه های بازی تخیلی و وانمودی یکی از راههای پرورش خلاقیت کودکان هست با درست کردن آشپزخانه اسباب بازی از این به بعد وقتی شما در آشپزخانه مشغول پخت و پز هستید، کوچولوی شما هم با آشپزخانه مخصوص خودش مشغول میشود و حس مالکیت و اینکه آشپزخانه متعلق به خودش دارد که مثل بزرگترها میتواند در آن رفتار کند، احساس قدرت میدهد.

پس در فعالیت ساخت کاردستی با کارتن خالی شما استفاده دوباره از دوریختنی­ ها در کودکتان آموزش میدهید و از طرفی کودکتان را به دنیای تخیلات برده که یکی از عوامل خلاقیت در کودکان هست.

ساخت آشپزخانه اسباب بازی با کارتن خالی و مقوا

مرحله اول مشخص کردن شکلها و چیدمان جعبه ها و کارتن خالی هست.مشخص کنید کدام کارتن گاز، کابینت، سینک و غیره خواهد شد.جای هر کارتن را مشخص کنید که به چه شکلی چیده شود.با کاتر جای لازم را برش بزنید.جلوی جعبه شکل مربع خالی کنید برای قسمت فر گاز یا یک خط عمودی را برش بزنید برای در کابینت و همینطور طرح ها را درست کنید.

کاردستی-با-کارتن

با کاغذ رنگی، برچسب و استیکر و رنگ آمیزی کردن روی کارتن ها را تزیین کنید.

کارتن-خالی

در آخر فقط کافی هست تا اسباب بازیهای آشپزخانه، کاسه و خوراکیها را آورده و در آشپزخانه بچینید.

اسباب-بازی-با-کارتن

برای درست کردن سینک ظرفشویی اندازه دور یک کاسه گرد بر روی مقوا شکل دایره برش بزنید و کاسه را داخل آن قرار دهید.

آشپزخانه

درب شیشه­ های مربا ایده خوبی برای پیچ تنظیم حرارت گاز هست.

اسباب-بازی

شاید پروژه ساده ای نباشد ولی خوب هر روش و خلاقیتی که در مراحل ساخت بکار ببرید، صحیح هست و همین کار را آسان می­کند.

مدل های بیشتری از کاردستی آشپزخانه اسباب بازی با کارتن خالی و مقوا ببینید.

کارتن-بازی

آشپزخانه-بازی

کارتن-و-مقوا

ساخت-اسباب-بازی

کاردستی با کارتن بیشتری ببینید.

0 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi
logo-enamad logo-samandehi