مشاهده
43724 +

یکی از عوامل پرورش کودکان خلاق این هست که ما خود خلاق باشیم، وقتی کودک شما ببیند که چطور با وسایل دوریختنی و بدرد نخور کارتن خالی و مقوا شما اسباب بازی درست میکنید، خلق کردن و ساختن را یاد میگیرد و در آینده هر چیز بدرد نخوری را قبل از اینکه دور بریزد در موردش فکر کرده و به کاربردهای دیگر آن فکر میکند و این یعنی همان ذهن خلاق که وظیفه ما والدین و مربی ها هست که آنرا در کودکان تقویت کنیم. برای درست کردن وسایل بازی با کارتن لازم هست تا شما با کمک خلاقیت به دنیای کودکی پرواز کنید و کلی زمینه بازیهای تخیلی برای بچه ها درست کنید.داشتن تخیل قوی پایه و مبنای توانایی برای خود جوش و خلاق و پویا بودن هست.در مطلب "بازی­های تخیلی کودکان" که قبلا در شید شادداشتیم بیشتر با اهمیت نوع بازی­های خیالی آشنا شد...

یکی از عوامل پرورش کودکان خلاق این هست که ما خود خلاق باشیم، وقتی کودک شما ببیند که چطور با وسایل دوریختنی و بدرد نخور کارتن خالی و مقوا شما اسباب بازی درست میکنید، خلق کردن و ساختن را یاد میگیرد و در آینده هر چیز بدرد نخوری را قبل از اینکه دور بریزد در موردش فکر کرده و به کاربردهای دیگر آن فکر میکند و این یعنی همان ذهن خلاق که وظیفه ما والدین و مربی ها هست که آنرا در کودکان تقویت کنیم.

برای درست کردن وسایل بازی با کارتن لازم هست تا شما با کمک خلاقیت به دنیای کودکی پرواز کنید و کلی زمینه بازیهای تخیلی برای بچه ها درست کنید.داشتن تخیل قوی پایه و مبنای توانایی برای خود جوش و خلاق و پویا بودن هست.در مطلب “بازی­های تخیلی کودکان” که قبلا در شید شادداشتیم بیشتر با اهمیت نوع بازی­های خیالی آشنا شدید.

در این مطلب 16 مدل اسباب بازی و کاردستی با کارتن و جعبه خالی مقوایی برای شما جمع آوری کردیم.

با جعبه­ های خالی بدردنخور یک تخت اسباب بازی برای عروسک­های دختر کوچولوتون درست کنید.

کاردستی-با-کارتن

مقواها را کنار هم بچینید تا اسباب بازی صندلی برای خاله بازی درست کنید

کارتن-خالی-1

اینم گاز خاله بازی با کارتن و مقوا

کارتن-1

آشپز کوچولو شما و فر برای پخت پیتزا با کارتن خالی

کاردستی-با

درسته که دیگه استفاده از ضبط صوت خیلی کم شده ولی با ترکیب گوشی موبایل و اسباب بازی ضبط صوت ساخته شده با مقوا و کارتن خالی بازی تخیلی برای بچه ها درست کنید.

کارتن-و-مقوا

اگر کودک شما هم عاشق رانندگی و پلیس بازی هست، چراغ راهنما با جعبه مقوایی درست کنید.

چراغ-راهنما

اینم ماشینش خیلی ساده جعبه ها را رنگ آمیزی کنید و برای چرخش هم از بشقاب یکبار مصرف استفاده کنید.

ماشین-با-کارتن

پل، بزرگراه،جاده و کلی بازی های خلاق با کارتن درست کنید و بعد از کودکتان بخواهید ماشین اسباب بازی هایش را بیاورد و مشغول شود.

کارتن

با کارتن خالی و مقوا بچه ها را به دنیای خلبانی پرواز دهید.

کاردستی-کارتن

و یا شاید هم لوکوموتیوران

کارتن-خالی

اگر از طرفداران یازی فوتبال دستی هستنید با کمی خلاقیت با کارتن و لوله مقوایی و آدمک های مقوایی یک فوتبال دستی درست کنید.

جعبه-خالی

یک سینما با کارتن و مقوا درست کنید

کارتن-2

شمشیر و سپر 

مقوا

نمایش خلاق با کارتن مقوایی

جعبه

چه ساده با جعبه کارتن خالی تلویزیون یا یخچال … می توان خانه بازی برای بچه ها درست کرد.

خانه-مقوایی

ساخت-خانه

در آخر پیشنهاد می کنیم مطلب ساخت آشپزخانه اسباب بازی که قبلا در شید شاد داشتیم، ببینید.

9 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه
 • پاسخ دهید

  بسیار عالی عجب خلاقیتی خیلی خوشم اومد

 • پاسخ دهید

  بسیار جالب بود

 • پاسخ دهید

  عالیه

 • پاسخ دهید

  چه باحال

 • پاسخ دهید

  عالی بود.

 • پاسخ دهید

  من قصر رو درست کردم توی این کرونا دیگه چکار کنیم بریم بیرون کرونا بگییم و بمیریم من این قلعه رو خیلی بزرگ درست کردم جای بلند شدن مامان و بابا هامون هم جا میشه وقتی که بلند شن مامان و بابا ها مون هم جا میشن خیلی زیباست من رنگش کردم و پست هم زدم قدش و یک دکمه داره وقتی به اون دست بزنیم زنگ میخوره خیلی زیبا درست کردم

 • پاسخ دهید

  من اون اجاق گاز رو درست کردم فقت یکم کوچیک هست کاردستی ها خیلی زیبا بود

 • پاسخ دهید

  من اول اجاق گاز رو درست کردم و اینکه کاردستی ها عالی بو

 • پاسخ دهید

  من میخوام و میتونم اون قلعه رو درست کنم ولی نه اونقدر اتاقم جا داره با اینکهبزرگه نه اینکه کارتن اونقدری دارم قبلا داشتم واسهی یخچال بود ولی خب باهاش یه چیز دیگه ساختهبودم .
  بای بای

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi