مشاهده
3852 +

رباتیک جنبش ساختن چیزها از برنامه نویسی تا انیمیشن سازی، خیاطی و خیلی چیزهای دیگر بین کودک و بزرگسال روز به روز در جهان محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند.فرهنگ ساختن سعی در نهادینه کردن این طرز فکر دارد که "خودت انجام بده" از الکترونیک و برق تا اشیای فیزیکی شامل هست.اگر می‌خواهیم کشوری پیشرفته با کودکانی خلاق داشته باشیم، باید بچه‌ها را به سمت ساختن به جای مصرف کننده بودن تشویق کنیم. تمرکز "جنبش ساختن" در یادگیری و سعی در کسب مهارت‌های عملی جدید است. اینها با هم یک اجتماعی از منابع و تجربه‌ها را می‌سازد.دو نمونه از این جنبش ساختنی به ربات و الکترونیک می‌توان اشاره کرد (الکترونیک از طریق دنبال کردن مدارها هست در حالیکه رباتیک ترکیب مدارها، حرکت و بعضی وقتها نرم افزار برای ساختن ماشین یا ربات هست) ...

رباتیک

جنبش ساختن چیزها از برنامه نویسی تا انیمیشن سازی، خیاطی و خیلی چیزهای دیگر بین کودک و بزرگسال روز به روز در جهان محبوبیت بیشتری پیدا می‌کند.فرهنگ ساختن سعی در نهادینه کردن این طرز فکر دارد که “خودت انجام بده” از الکترونیک و برق تا اشیای فیزیکی شامل هست.اگر می‌خواهیم کشوری پیشرفته با کودکانی خلاق داشته باشیم، باید بچه‌ها را به سمت ساختن به جای مصرف کننده بودن تشویق کنیم.

تمرکز “جنبش ساختن” در یادگیری و سعی در کسب مهارت‌های عملی جدید است. اینها با هم یک اجتماعی از منابع و تجربه‌ها را می‌سازد.دو نمونه از این جنبش ساختنی به ربات و الکترونیک می‌توان اشاره کرد (الکترونیک از طریق دنبال کردن مدارها هست در حالیکه رباتیک ترکیب مدارها، حرکت و بعضی وقتها نرم افزار برای ساختن ماشین یا ربات هست) پروژه‌ها می‌توانند به سادگی یک چراغ راهنمایی یا به پیچیدگی ساختن کل یک ربات باشد.

سوئیچ لامپ، اسباب بازی‌های برقی همه به نظر خیلی بسته می‌آیند.متوسط افراد این طرز فکر را دارند که آنها نمی‌توانند این وسایل را بسازند.در علم رباتیک بچه‌ها یاد می‌گیرند که چطور ماشینهای ساده کار می‌کنند و اینکه چطور یک سوئیچ ساده را خودشان طراحی و بسازند.

با کمک الکترونیک و رباتیک وقتی بچه‌ها یاد بگیرند، چطور چیزها کار می‌کند، آنوقت قدرت حل مسئله و خلاقیت در آنها رشد پیدا می‌کند و تخیلات که یکی از شاخص‌های خلاقیت هست در آنها تقویت می‌شود، اگر تخیلات نبود الان هیچ رباتی هم نبود.

انجام فعالیتهای دستی بخاطر سرگرم کننده بودن و جذاب بودن آن کمک می‌کند تا کودکان در طول فعالیت اصلا متوجه نشوند که در حال علم آموزی هستند.فعالیت‌های بر پایه STEM (علوم، تکنولوژی، مهندسی و ریاضی) کمک می‌کند تا دانش آموزان علومی که تا بحال فرا گرفته‌اند را بصورت ایده‌ها و طرح‌های خودشان به نمایش گذاشته و در مورد آنها صحبت کنند. از طرفی وقتی کودک شما یاد بگیرد چطور طراحی کند و یک سازه یا پروژه‌های را بسازد، وقتی بزرگ شد این مفاهیم را در غالب ایده‌های پیچیده‌تری گسترش می‌دهد .در رباتیک بچه‌ها با مهارتهای شغلی مانند همکاری، قدرت حل مسئله و مدیریت پروژه آشنا می‌شوند که این مهارتها در آینده کاری آنها بسیار تاثیر گذار هست.

شاید در نظر اول علم رباتیک ترسناک و غریب باشد ولی راههای زیادی وجود دارد تا بتوان به بچه‌ها یاد داد که چطوری خودشان یک ربات بسازند یا اخنراع الکترونیکی داشته باشند.یکی از این راه‌ها شرکت کودکان در دوره های رباتیک هست که برای گروه سنی مختلف موجود هست.ولی اگر در ابتدا برای شروع مطمئن نیستید انجام نمونه‌های ساختن با کاردستی در منزل فکر بهتری هست.در شید شاد چند نمونه کاردستی و ساخت ربات وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم، امتحان کنید و بچه‌ها را با دنیای علم رباتیک و مدارها آشنا کنید.

1 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه
  • پاسخ دهید

    تا حالا سایتی به این پر محتوایی ندیده بودم واقعا ممنون

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi