مشاهده
4600 +

بچه ها عاشق تمبرها هستند . پس بهتره که به وسیله آموزشی که امروز به شما معرفی میکنیم به فرزندتون کمک کنید که با استفاده از اعضای بدن خود  تمبرهایی  با شکل وسایز طبیعی بسازند. وقتی کودک شما اعضای بدنش  رو به عنوان تمبر روی یک تکه کاغذ مشاهده میکنه، سرگرم و شگفت زده خواهد شد.همچنین ذهن  کودکتون رو به چالش بکشید که چرا بقیه اعضای بدن او مثل بینی یا زانوها  به شکل واقعی روی کاغذ منعکس نمیشوند؟ در ضمن این یک فعالیت فوق العاده برای کارهای گروهی نیز هست. لوازم مورد نیاز: کارهایی که باید انجام دهید: این آموزش ممکن است که نظم خانه شما را به هم بریزد پس با روزنامه اطراف جایی را که میخواهید با فرزندتون اثر هنری خلق کنید بپوشانید. حالا کاغذ بزرگ رو روی زمین پهن کنید بوم نقاشی کودک شما ...

بچه ها عاشق تمبرها هستند . پس بهتره که به وسیله آموزشی که امروز به شما معرفی میکنیم به فرزندتون کمک کنید که با استفاده از اعضای بدن خود  تمبرهایی  با شکل وسایز طبیعی بسازند. وقتی کودک شما اعضای بدنش  رو به عنوان تمبر روی یک تکه کاغذ مشاهده میکنه، سرگرم و شگفت زده خواهد شد.همچنین ذهن  کودکتون رو به چالش بکشید که چرا بقیه اعضای بدن او مثل بینی یا زانوها  به شکل واقعی روی کاغذ منعکس نمیشوند؟

در ضمن این یک فعالیت فوق العاده برای کارهای گروهی نیز هست.

تمبرهای بدنلوازم مورد نیاز:

 • یک کاغذ بزرگ
 • روزنامه برای پوشاندن اتاق
 • گواش یا رنگ خوراکی
 • چند عدد قلم مو
 • یک ظرف با عمق زیاد که پای کودک در آن قرار بگیرد

کارهایی که باید انجام دهید:

 1. این آموزش ممکن است که نظم خانه شما را به هم بریزد پس با روزنامه اطراف جایی را که میخواهید با فرزندتون اثر هنری خلق کنید بپوشانید.
 2. حالا کاغذ بزرگ رو روی زمین پهن کنید بوم نقاشی کودک شما آماده است.
 3. از کودک خود بخواهید روی زمین و پایین کاغذ بنشیند و به کمک قلم مو یا فروبردن پایش درون ظرف رنگ ، پاهایش را رنگی کند .
 4. اکنون زمان آن رسیده که فرزند شما روی کاغذ راه برود ، ولی مراقب باشید  به آرامی قدم بردارد تا لیز نخورد و نیفتد و از او بپرسید که چه اتفاقی می افتد وقتی روی قسمتی دیگر از نقاشی راه می‌رود؟
 5. اگر کودک دیگری هم در کنار شما بود از او هم  بخواهید همین مراحل را تکرار کند و جای پای او را کنار جای پای دیگر کودکان بگذارید . شما میتوانید پاها و دستان بچه‌‌ها را با هم مقایسه کنید یا میتوانید از آنها بپرسید نقاشی چه کسی بزرگتر است یا پای چه کسی خط های بیشتری دارد یا از کودکان  بپرسید که چرا مردم با هم تفاوت دارند. صحبت کردن والدین در این موارد با فرزندانمان به درک بهتر آنها از دنیای پیرامون کمک میکند.
 6. کودک شما میتواند با بقیه اعضای بدنش هم تمبر بسازد مثل آرنج ، دستهایش ، زانوها و یا حتی بینی . از آنها  بخواهید حدس بزنند کدام تمبر واضح تر شده؟
 7. وقتی نقاشی خشک شد از کودکتان بخواهید نام خود را پایین برگه بنویسد یا حروف اسم خود را کنار اثرش طراحی کند.

وقتی نقاشی تمام شد ، نه تنها شما یک کلاژ فوق العاده از انداز‌ه‌های طبیعی بدن کودک خود دارید همینطور کودک شما چیزهای بیشتری در مورد رشد و اعضای بدنش یاد گرفته است.

0 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi