مشاهده
16542 +

این بازی یک ایده برای آگاهی کودکان از هیجانات است. یادگیری تشخیص دادن و درک احساسات یک مهارت خیلی مهمی هست که در کودکان نوپا رشد پیدا می‌کند.به کودکان کمک می‌کند تا با احساسات و هیجان‌های خودش و دیگران آشنا شود و بتواند تدابیر لازم را برای مواجه با آنها پیدا کند. کودکان بزرگتر هم مهارت گوش دادن و روابط اجتماعی در آنها رشد داده می‌شود.یک بازی سرگرم کننده که مناسب هر گروه سنی است. چه نیاز دارید: روش بازی بازی شناخت احساسات : یک مکانی را برای تماشای آدمها انتخاب کنید.مطمئن شوید که خیلی شلوغ نباشد. از کودک‌تان بخواهید چهره افراد را با دقت نگاه کند و بگوید هر کدام شبیه کدام چهره در کاربرگ هستند و دور آن خط بکشد. سوال کنید چه نشانه‌ای داشت که فکر کرد این شخص چنین احساسی دارد؟ سوال کنید ...

این بازی یک ایده برای آگاهی کودکان از هیجانات است. یادگیری تشخیص دادن و درک احساسات یک مهارت خیلی مهمی هست که در کودکان نوپا رشد پیدا می‌کند.به کودکان کمک می‌کند تا با احساسات و هیجان‌های خودش و دیگران آشنا شود و بتواند تدابیر لازم را برای مواجه با آنها پیدا کند. کودکان بزرگتر هم مهارت گوش دادن و روابط اجتماعی در آنها رشد داده می‌شود.یک بازی سرگرم کننده که مناسب هر گروه سنی است.
چه نیاز دارید:

 • کاربرگ چهره‌ها که در انتهای مطلب می‌توانید آنرا دانلود کنید

روش بازی بازی شناخت احساسات :

 • یک مکانی را برای تماشای آدمها انتخاب کنید.مطمئن شوید که خیلی شلوغ نباشد.
  از کودک‌تان بخواهید چهره افراد را با دقت نگاه کند و بگوید هر کدام شبیه کدام چهره در کاربرگ هستند و دور آن خط بکشد.
  سوال کنید چه نشانه‌ای داشت که فکر کرد این شخص چنین احساسی دارد؟
  سوال کنید چه زمانی آدمها چنین احساسی پیدا می‌کنند؟
  بخواهید شکل آن هیجان را تقلید کند.
  برای اینکه کمی بیشتر ذهن کودک‌تان را به چالش بکشید شروع به ساختن داستان‌های تخیلی در مورد احساسات و هیجانات نمایش داده شده در چهره افراد کنید. مثلا اون خانم مسنی که داره با هیجان با آقای جوان صحبت می‌کنه تازه از سفر آمده و در مورد اتفاقات سفرش در حال صحبت هست. یا اون دو جوان که خوشحال هستند برای این هست که برنده مسایقه شده‌اند.

شما می‌توانید به شکل‌های مختلف بازی را ادامه دهید و ذهن و تخیلات کودک‌تان را برای خلق حالات مختلف و علت هیجانات در افراد گوناگون به چالش بکشید.
اگر این بازی بصورت گروهی بود بچه‌ها را به چند دسته تقسیم کنید و در آخر بخواهید تا نتیجه مشاهدات را با هم مقایسه کنند.
بازی شناخت احساسات را می‌توانید در هر مکانی داشته باشید.مثلا وقتی داخل اتوبوس نشسته‌اید یا پارک …
تنها کاری که باید انجام دهید بدون نگرانی به هیچ مورد دیگری فقط تماشای آدمها است. زمانی را به بیرون از خانه اختصاص بدهید و با خیال راحت گوشه‌ای بنشینید.این یک استفاده از زمان و توجه هست.

تمرکز بر روی افراد یک چالش ذهنی برای کودکان هست که کمک به افزایش دقت و تمرکز می‌کند.

 • کودکان در بازی مهارت شناخت احساسات نکته‌های زیر را یاد می‌گیرند:
  تشخیص و بر چسب زدن بر روی هیجانات
  یادگیری مدیریت احساسات
  همینطور درک احساسات بقیه بچه‌ها و بزرگتر‌ها
  افزایش دقت و تمرکز
  پرورش قدرت تخیل و خلاقیت
  تجسس و کاوش بصری

دانلود کاربرگ بازی شناخت احساسات

0 دیدگاه کاربران + ارسال دیدگاه

ارسال دیدگاه

logo-enamad logo-samandehi